تازه های خبری

  • 71
  • 01/05/1399
  • 602
طراحی بیمارستان تخصصی کودکان در فلوریدا

طراحی بیمارستان تخصصی کودکان در فلوریدا

بیمارستان کودکان Nemours در اورلاندو ایالت فلوریدا واقع شده است،‌ این بیمارستان استاندارد های جدید طراحی را تعیین کرده است. این پروژه با مدیریت معمار استنلی بیمان و سیرز صورت گرفته است، این بیمارستان تلاشی در جهت تحقق آرمان ” شفا محیط زیست ” است بنا شده و هدف آن افزایش کیفیت زندگی برای اطمینان بخشیدن به پدر و مادر ها و آسایش و آرامش کودکان است .راهکار های معماری این بیمارستان از همکاری افراد ذی ربط بسیاری از جمله مدیران ،مهندسان ، پزشکان و یک تیم مشورت از پدر و مادر ها و کودکان شکل گرفته است.

طراحی معماری بیمارستان کودکان

پروژه: بیمارستان کودکان Nemours

معمار: Stanley Beaman & Sears

موقعیت پروژه: Orlando ، فلوریدا ، آمریکا

این بیمارستان پذیرای کودکان مختلف در تمامی گروه های سنی و بیماری های گوناگون است. کودکان از نوزادی تا بزرگسال و مراقبت از کودکان مبتلا به بیماری های مزمن و همچنین تشخیص های پیچیده پزشکی و بیماری های خطرناک.

مجموعه علمی بیمارستان کودکان  به منظور تعامل و الهام بخشی طراحی شده است. به علاوه توجه ویژه و سرمایه گذاری روی طراحی محیطی و محوطه نشان دهنده ی درک پروژه از نقشی است که طبیعت در زندگی یک کودک ایفا می کند. در طول فرایند طراحی ، زمانی که سوال بنیادین به وجود آمد ، اعضای تیم طراحی از این سوال ساده الهام گرفته بودند که ” چه چیزی به نفع یک کودک است؟ ”

فلسفه ی مراقبت خانواده ، منجر به استراتژی ای با هدف حمایت از خانواده از تمام جنبه های زندگی شده است.

اتاق بیمار با امکان اقامت یک شبه برای دو پدر و مادر ،‌ امکانات لاندری ، یک پیشخوان در لابی، آسانسور طبقات برای کمک به والدین جهت جا به جایی سیستم های مراقبت بهداشتی، کافی شاپ ، اتاق بازی، دسترسی دادن به فضاهای وسیع در محیط باز  که برای آسایش یشتر طراحی شده اند.

این امکانات شامل فضای سبز تراس و پشت بام ، آبنما ها و محل اجرای نمایش در فضای باز از دیگر تمهیدات معمار در طراحی این پروژه ی بیمارستان است.

این بیمارستان با 630 هزار فوت مربع و 260 میلیون دلار تسهیلات دارای یک ورودی محوطه سازی شده است.

  95 تخت بستری و 76 اتاق معاینه ، امکانات اورژانس ، یک نیروگاه برق مرکزی و یک پارکینگ است.

فضای پوسته می تواند 32 تخت و 24 اتاق معاینه دیگر را در خود جای دهد.

در پلان مستر اتاق های معالجه ی سرپایی ، همچنین دفاتر اضافه پزشکی ، امکانات پژوهش و پشتیبانی ، پیش بینی شده

 

مصالح به کار رفته در نمای خارجی شامل پانل های فلزی رنگ آجری پیش ساخته ، شیشه ی نقوش دار و سیستم دیوار پرده ای است.

ترکیبی از فینیشینگ ویژه و مواد با کارایی بالا ، فضای داخلی تمیز و مدرن را ایجاد می کنند. نور اتاق بیمار می تواند توسط خود کودک انتخاب شود که نمایی پویا به ساختمان می بخشد که یادآور مرکز درمانگری کودکان در این ساختمان است.

اقلیم نیمه گرمسیری اورلاندو ، آفتاب شدید و رطوبت بالا از چالش های طراحی بوده . در نتیجه ی مطالعات گسترده در زمینه ی جهت تابش آفتاب ، فضاهای باز در سایه قرار گرفت . همچنین به طراحی و جایگیری صفحات خورشیدی کمک کرد که جلوی تابش مستقیم نور خورشید به داخل را مسدود  کند در حالی که نور طبیعی کافی را به فضای داخلی می رساند. در پاسخ به بالا بودن سطح آب در منطقه ، معمار یک رمپ منحنی طراحی کرده که ورودی سواره را یک سطح بالا می برد و زیرزمین نورگیری را ایجاد می کند که می تواند برای تحویل و سرویس مورد استفاده قرار گیرد. این روش همچنین محوطه ای  ویژه را ارائه می دهد که در میان ساختمان و فراتر از آن امتداد می یابد.

 

بیمارستان کودکان از بسیاری جهات ، ساختمان هوشمندی است: یک “مرکز فرماندهی” بر مجموعه ای از معیار و مربوط به تسهیلات نظارت می کند ، تکنولوژی هم عملکردی و هم جالب است. به لحاظ اهداف معماری پایدار بسیار بیش تر از تنها ذخیره کردن انرژی است.

طراحی معماری بیمارستان کودکان