طعم نوروز

کدام شیرینی ها در عید نوروز سالم هستند؟ شیرینی عید نوروز عیدی است که افراد زیادی در آن بیخیال سلامتی میشوند و خوراکی های متعددی در این عید بزرگ به مصرف میرسد.شیرینی ها از محبوب ترین خوراکی ها در عید نوروز هستند که برای پذیرایی از مهمان ها مورد استفاده قرار میگیرند.اکنون یک سوال اینجا بوجود می آید:کدام شیرینی ها سالم هستند و میتوان با خیالت راحت آن ها را مصرف کرد؟

زندگی به سبک زرافه

هفته ای دو کیلو وزن کم کنید ! تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه سبز رنگ زیر بزنید کلیک کنید .

می خواهم هفته ای دو کیلو وزن کم کنم برای افراد دیابتی شیرینی‌جات به دلیل داشتن قندهای ساده اصلا توصیه نمی‌شوند، بنابراین به افراد دیابتی پیشنهاد می شود از مصرف شکلات‌های معمولی و غیر رژیمی در مهمانی‌ها و شب نشینی‌ها خودداری کنند. مسلما شیرینی‌های خانگی در مقایسه با شیرینی‌‌هایی که از قنادی خریداری می‌‌شوند، طعم بهتری دارند وسالم‌ترند. اما به عنوان یک مشاورتغذیه توصیه می‌کنم به دریافت غذایی خود در ایام نوروز بسیار توجه کنید تا دچار اضافه وزن و به دنبال آن بیماری‌های دیگر نشوید. پس توجه داشته باشید که مصرف کربوهیدرات‌های ساده مثل شیرینی‌ها را باید بسیارمحدود کنید. تنها کمتر از 10 درصد از سهم کربوهیدرات روزانه شما می‌تواند از شیرینی‌ها و قندهای ساده تامین شود.

زندگی به سبک زرافه

شیرینی‌ها در بالای هرم راهنمای غذایی نشان داده می‌شوند و چون مواد غذایی داخل آن اکثرا پرچرب، شیرین یا شور هستند، حاوی کالری بالا و در عوض مواد مغذی اندک بوده و بنابراین مصرف آنها خصوصا به افراد علاقه‌مند به داشتن اندام متناسب، افراد چاق، بیماران قلبی – عروقی و افراد دیابتی توصیه نمی‌شود. همچنین کاهش مصرف چربی‌ها و شیرینی‌ها به حفظ و طراوت پوست نیز کمک می‌کند. هرم غذایی راهنمایی برای کلیه افراد است که می‌تواند به راحتی روش صحیح تغذیه و سالم ماندن را در یک نگاه نشان دهد. در این هرم موادی که در راس هستند باید بسیارکم (هفتگی یا ماهانه) استفاده شوند. همانطور که پیش از این نیز ذکرشد شیرینی‌ها نیز در راس هرم قرار دارند.

با این وجود به دلیل طرفداران زیادی که این گروه مواد غذایی دارند و با توجه به میزان کالری مورد نیاز روزانه تان و سهم محدود ذکر شده برای شیرینی‌ها، نکاتی را در مورد روش‌های بهبود کیفیت و سالم‌تر کردن شیرینی‌ها و همچنین استفاده صحیح از آنها در این مقاله آورده‌ایم: دو نکته انواع کاکائو‌های خالص می تواند برای سلامت بدن و قلب و عروق شما متناسب‌تر از شیرینی‌ها باشد.

زندگی به سبک زرافه

اکثر شیرینی‌های صنعتی خصوصا شیرینی‌های تر از انواع روغن‌ها و چربی‌های جامد اشباع تهیه می‌شوند که عامل افزایش چربی‌های مضر خون هستند. بنابراین مصرف آنها خصوصا برای بیماران قلبی – عروقی و افرادی که چربی خون بالا دارند در حداقل مقدار توصیه می‌شود. شکر و روغن شیرینی‌ها شیرینی‌ها شامل انواع کیک‌ها، بیسکویت‌ها، دسرها و… هستند که در تهیه آنها از شکر استفاده شده است. توجه داشته باشید که مصرف مواد غذایی موجود در این گروه را، که در راس هرم قرار دارند، باید به حداقل برسانید. سعی کنید روغن مورد نیاز در شیرینی‌های خود را از چربی‌های چند غیر اشباع و تک غیر اشباع انتخاب کنید. روغن‌ها کالری زیادی دارند. برای حفظ سلامتی وتندرستی خود، میزان مصرف آنها را محدود کنید. خرید شیرینی‌ها برای جلوگیری از دریافت بیش از حد از این گروه، در هنگام خرید شب عید سعی کنید حداکثر از یکی دو نوع از انواع شیرینی‌ها، آن هم در سایز‌های کوچک‌تر خریداری نمایید. شیرینی‌ها و کودکان انواع شیرینی‌ها می‌توانند باعث کاهش اشتها مخصوصا در کودکان شوند. پس مصرف آنها در کودکان، بویژه کودکان بیش فعال و یا کودکان مبتلا به سوء تغذیه باید محدود شود. توصیه به دیابتی‌ها برای افراد دیابتی شیرینی‌جات به دلیل داشتن قندهای ساده اصلا توصیه نمی‌شوند، بنابراین به افراد دیابتی پیشنهاد می شود از مصرف شکلات‌های معمولی و غیر رژیمی در مهمانی‌ها و شب نشینی‌ها خودداری کنند.