مقالات

  • 77
  • 220 مرتبه
فرش مناسب برای محیط بازی کودک

فرش مناسب برای محیط بازی کودک

1399/01/11

میزان نرمی

اصلی ترین دلیل استفاده از فرش ها نرمی آنها نسبت به سایر پوشش ها  برای کف می باشد.با این که به نظر میرسد  همه فرش ها نرم هستند اما در واقعیت  برخی از آنها بافتی نرم تر دارند.خوشبختانه  اخیرا در تولید فرش ها استفاده از الیاف نرم ترلحاظ میشود  و انتخاب های متعددی برای فرش ها در سبک های مختلف وجود دارد.

 

میزان ترکیبات آلی فرارvoc))

بسیاری از مصالح مورد استفاده  در فضای خانه  دارای  ترکیبات آلی فرار می باشند و مواد شیمایی را به صورت گاز آزاد کرده  و می توانند به ریه هایی فرد آسیب برسانند. و زمانی که کودک شما در اتاق خوابیده ، نمی گذارد فکر شما راحت باشد. برای کاهش قرارگیری در معرض این گازها  باید به دنبال فرش هایی باشید که کمترین میزان استفاده از این ترکیبات آلی فرار را دارند.

فرش هایی که از مصالح  طبیعی بافته شده اند یا از مصالحی  با VOC پایین تر تهیه شده اند. علاوه بر این بهتر است پیش از اینکه فرزندتان به دنیا بیاید فرش را خریداری کنید یا حداقل در روزهای اولیه انداختن فرش یا نصب موکت، فرزند شما در آن اتاق نخوابد. در چنین فضایی حتما درب را ببندید و پنجره ها را بازکنید تا اینکه تا حد ممکن فرش هوا بخورد

.

قابل شستشو بودن

می توان گفت که به هر حال کودکان دارای شیطنت هایی می باشند و اتفاقات مختلفی ممکن است برای فرش شما بیافتد. از بطری هایی که محتویات آنها روی فرش پاشیده ،گرفته تا مشکلاتی  که به خاطر پوشک  بچه به وجود می آید و یا اینکه حتی برخی از بچه های کنجکاو از پماد سوختگی به جای رنگ انگشتی استفاده می کنند.  همه این ها می تواند باعث  نگرانی شما از لک شدن فرش بشود. به همین دلیل مناسب ترین  گزینه برای اتاق کودک شما  فرشی است  که بیشترین مقاومت را در برابر لکه بری دارد. در این زمینه حتما به مواردی که ضمانت فرش شامل آنها می شود، دقت کنید

.

ماندگاری و دوام

با اینکه  دوام و ماندگاری فرش  نمی تواند موجب نگرانی زیادی برای شما  شود چرا که فرش ها معمولا برای مکان های پرتردد تر نسبت به اتاق خواب طراحی شده اند  اما با این وجود باید اطمینان حاصل کنید که فرش  انتخاب شده  با گذر زمان ظاهر خود را حفظ می کند. دقت کنید که فرش یک وسیله گران قیمت است و شما حق دارید که کارایی بالایی از آن انتظار داشته باشید.

سلیقه ی شما

با در نظر گرقتن همه این نکات  ، بهترین فرش برای اتاق فرزند شما کدام خواهد بود؟ به هر حال فرش های زیادی وجود دارند که تمام فاکتورهای فوق را دارند و این شرایط و سلیقه شخصی شماست که می تواند انتخابگر بهترین گزینه باشد.